0533 273 01 13
hellodededective@gmail.com
TR EN
  • 15.06.2021

Eski Sevgilinizi Sosyal Medyada Neden Takip Ediyorsunuz?

“Ayrılıktan yeni çıktığınızda, bazı alışkanlıklardan kurtulmak zor olabilir. Eski sevgilinizin yaşamının önemli bir parçası ve sosyal ağsının tutarlı bir yer kaplamaya alışmışsınızdır. Yeni durumu kabullenmeniz zaman alabilir, ancak bu geçişin ne zaman gerçekleştiğini ve neden hala acı çektiğinizi merak edebilirsiniz. Ayrılık ister ani isterse karşılıklı bir karar olsun, eski sevgilinizi sosyal ağlarda takip etme eğiliminde olmak esasında çok normal. ”

Yapılan araştırmalar, sosyal ağ kullanıcılarının % 88’inin eski sevgililerinin gönderilerini takip ettiğini gösteriyor. Ayrıca, Instagram’da eski sevgilileriyle hala arkadaş olan kişilerin, sosyal ağlardaki tüm bağlarını koparanlara kıyasla kalp ağrısı ve sıkıntı yaşama olasılığının daha yüksek olduğu gözlemleniyor. İlişkiniz iyi bir biçimde sona ermiş olsa da nasıl olduğunu görmek için eski sevgilinizin sosyal ağsını kontrol ediyor olabilirsiniz. Ancak, bildirimlerini açarak, onların her an ne yaptığına erişebilmeniz, iyileşme sürecinin daha da uzamasına neden olur.

Sosyal yaşantınızı daimi olarak eski sevgilinizin ön plana çıkan paylaşımlarıyla karşılaştırırsınız

Eski sevgilinizin hayatını daimi olarak takip etmek ve kişinin sık sık hatırlatılması, bizi biten ilişkinin yasını tutmaktan alıkoyuyor. Sonuç, bütünüyle gerçekliğe dayanmayan duygular üstünde bir etki doğuruyor. Yeni ilişkilerle zaman, mesafe ve ayrı bir yol almak bir tampon görevi görebilir, ancak eski sevgiliyle sosyal ağlarda temas halindeysek, iyi bir denge duygusu sağlamak git gide daha da zorlaşır.

Kendinize duygusal bir kontrol mekanizması geliştirin

Tekrar bir araya gelmek isteyeceği umudu ile fotoğraf altı yazılarını yeniden okumak için zaman harcıyor musunuz? Hayatına siz olmadan da devam ediyor olabileceğini ima eden gönderileri gördükten sonra ruh haliniz düşüyor mu?

Eski sevgilinizi sosyal ağlarda takip etmenin iyileşme sürecini geciktirip geciktirmediğini ölçmek için cevaplarınızı kullanın. Onu merak etmeniz sorun değil. Ancak sosyal ağlarda derinlemesine bir araştırmaya çok zaman ayırıyorsanız, zihinsel sağlığınız için en iyisini yapmanız gerekir.

bedava bahis dedektiflik bürosu